Напиши ответ автору письма которые тебе понравилось используй вопросы из упражне

Напиши ответ автору письма которые тебе понравилось используй вопросы из упражнения 6 на странице 87 учебника как план 6 упражнение я сфоткаю
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Всю информацию придумывала на ходу Dear Kate, My name is Ivan. My surname is Ivanovich.(My name is Ivan Ivanovich.)  I am ten years old. I am from Moscow. My birthday is on the 1 of January. I like play football. I have got a dog names Rex. My favorite holiday is Christmas.   Have you got a big family? Have you got any sisters or brothers?  Write soon. Yours,(Cheers,) Ivan