Напиши пмять предложенийо том , какого цвет твои вещи 1)My desk is 2)My3)My4)My5)My6)My продолжите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My desk is green,My bed is yellow.My room is red.My table is white.My door is blue.My floor is black.My wall is orange.
Гость
1) My desk is blue 2) My bag is black 3) My book is yellow 4) My pen is green 5) My copybook is white 6) My carpet is green and black))))))!! ))))))