Напиши по английски письмо Тайни о своей школе: опиши свою классную комнату, расскажи о любимых предметах, перечисли, что ты делаешь на уроках.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello, Tiny! I go to school . I go to school. I like my school very much. Our classroom is big and light. We have a blackboard, desks, teacher's table, bookshelves, posters and TV. I like to learn English . We speak English, learn by heart English poems, write and play, discuss and translate from English into Russian.