Напиши полные формы: 1. It"s got a long tail/ 2. It"s got big ears 3. It"s cute 4.It"s got a fat bodu 5. It"s a tortoise 6.It"s got smaii eyes 7. It"s funny

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It has got a long tail/ 2. It has got big ears 3. It is cute 4. It has got a fat bodu 5. It is a tortoise 6. It has got smaii eyes 7. It is funny