Напиши пожалуйста как это читается русскими буквами What`s missing? Look,say and write He hasn`t got his helmet She hasn`t got the hairbrush She hasn`t got the watch He hasn`t got his telephone He hasn`t got his rollers She...

Напиши пожалуйста как это читается русскими буквами What`s missing? Look,say and write He hasn`t got his helmet She hasn`t got the hairbrush She hasn`t got the watch He hasn`t got his telephone He hasn`t got his rollers She hasn`t got the photocamera
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
    What`s missing? Look,say and write (Что отсутствует? Посмотри, скажи и напиши.)           wɒts ˈmɪsɪŋ?  lʊk seɪ ænd raɪt  He hasn't got his helmet  hiː  hæznt  gɒt  hɪz  ˈhɛlmɪt    She hasn't got the hairbrush  ʃiː  hæznt  gɒt  ðə  ˈheəbrʌʃ   She hasn't got the watch ʃiː  hæznt  gɒt  ðə  wɒʧ  He hasn't got his telephone  hiː  hæznt  gɒt  hɪz  ˈtɛlɪfəʊn   He hasn't got his rollers  hiː  hæznt  gɒt  hɪz  ˈrəʊləz  She hasn`t got the photocamera ʃiː  hæznt  gɒt  ðə  ˈfəʊtəʊˈkæmərə