Напиши предложения, используя подсказки. 1.baker/baker's/make cakes/bake bread -A baker works at a baker's.He bakers bread and makes cakes. 2. greengrocer/greengrocer's/sell vegetables and fruit. - 3.mechanic/garage/fix cars - ...

Напиши предложения, используя подсказки. 1.baker/baker's/make cakes/bake bread -A baker works at a baker's.He bakers bread and makes cakes. 2. greengrocer/greengrocer's/sell vegetables and fruit. - 3.mechanic/garage/fix cars - 4. waiter/cafe/serve food and drinks - 5. nurse/hospital/help sick people - 6. teacher/school/teach students - 7.farmer/on a farm/ grow vegetables -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
sell greengrocers sell vegatables and fruit