Напиши речення за зразком I go-getter goes You walk-she. ... They watch-He.... I swim -it... We make-She.. You cook-He.... They drive-He... You live-She....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You walk-she. ...walks  They watch-He....watches I swim -it...swims We make-She..makes  You cook-He.... cooks  They drive-He... drives  You live-She....lives