Напиши слова по темам. School Book Clothes Birthday present Weather

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
School-Desks, books , room , teacher notebook. Book -Bookmark , magazine, newspaper, Encyclopedia, Dictionary. Clothes-Trousers , dress, skirt , hat, T-shirt , shirt . Birthday -Cake , gifts , fun , food , friends . present Weather- rainy , sunny, cloudy . Не знаю правильно или нет.