Напиши сравнительную и превосходную степени сравнения прилаг.A lazy girl-,a hot season-,an interesting film-,a good singer-,a dad swimmer-,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A lazier girl-, a hotter season-, a more interesting film-, a better singer-, a worse swimmer-, The laziest girl-, the hottest season-, the most interesting film-, the best singer-, the worst swimmer-,