Напиши вопросительные предложения расставив слова в правильном порядке. 1)does/your friend/live/where 2)you/why/do/animals/like ...

Напиши вопросительные предложения расставив слова в правильном порядке. 1)does/your friend/live/where 2)you/why/do/animals/like 3)when/children/do/to school/go 4)does/what/John/to watch on TV/like 5)Ann/in the park/meet/who/does
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Where does your frend live? 2)Why do you animals like? 3)When do children go to shool? 4)What does John like to watch on TV? 5)Who does Ann in the park meet?