Напиши вопросы и ответы о планах ребят по образцу Is Sergey going to go camping?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Is Yana going to go swimming ? Yes, Yana is going to go swimming. 2) Is John going to go running ? Yes, John is going to go running. 3) Is Kristi going to go jumping ? Yes, Kristi is going to go jumping. 4) Is Jane going to go skating ? Yes, Jane is going to go skating. 5) Is Sonya going to go skiing? No, Sonya is not going to go skiing.