Напиши вопросы, которые были заданы1 No, I haven't.I've got a dog.2No, he can't. But he can talk.3 It's btown.4 He's 5

Напиши вопросы, которые были заданы 1 No, I haven't.I've got a dog. 2No, he can't. But he can talk. 3 It's btown. 4 He's 5
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Have you got a cat?    No, I haven't.  I've got a dog. 2 Can he dance?    No, he can't. But he can talk. 3 What colour is it?    It's brown. 4 How old is he?    He's 5.