Напиши запитання до інтервю твого британського друга про погоду в британії

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
hello, great weather in Russia! What weather did you have yesterday? What today? In the Moskow ( или другой город и страна) it is sunny, but cold. We all wait a good weather. Can I ask you? .... Ok 1. Do you like the weather in London? 2. What is your favourite weather? 3. Do you like cold or hot? 4. Do you like ice-cream? 5. Have you ever walked under the rain? Thanks, good luck!