Напишіть емейл лист запрошення на день народження на англійській мові

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Friend! I invite you to my birthday party celebration will take place __(дата)____ At __(час)___ o'clock at __(місце проведення)___________ Our phone number: ____(номер телефону)___ We hope that you will accept our invitation. Please notify in advance of your presence. Call us at your convenient time to discuss the details. Best regards, ___(ваше ім'я)_!