Напишите 3 предложения To be (+,-,?) 3 отрицательных 3 положительных и 3 вопросительных предложения.
Ответ(ы) на вопрос:
I am Polina. Your're not Polina. Are you Polina? My hobby is drawing. Is your hobby drawing? My hobby isn't drawing. I am fine. I am not fine. Are you fine?
I am shy. Are you shy? I'm not shy. You are beautifull. Am I beautifull? You're not beautifull. He's funny. Is he funny? He isn't funny.