Напишите 5 предложений про новый год на английском срочно завтра сдавать
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love New Year, on this day a lot of gifts .(я очень люблю новый год, в этот день много подарков).
Гость
New Year is my favourite holiday. My family like celebrate this holiday in home. I like decorate my home to New Year. My family sees Christmas film every 31th of December. In New Year holidays I go for a walk every day.