Напишите, чего не произойдет. Употребите сокращенную форму глаголов. 1. They .... a party tomorrow.2. We ..... lunch at 12 o'clock.3. Ann ..... a new bike.4. Grandpa ... the idea.5. I ... shopping.6. We .... a song.7. She .... ...

Напишите, чего не произойдет. Употребите сокращенную форму глаголов. 1. They .... a party tomorrow. 2. We ..... lunch at 12 o'clock. 3. Ann ..... a new bike. 4. Grandpa ... the idea. 5. I ... shopping. 6. We .... a song. 7. She .... her friends. 8. Oleg ... a postcard to us. buy, go, have, like, play, send, sing, visit.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.They won't play a party tomorrow 2. won't like 3. won't buy 4. Won't have 5. Won't go 6. Won't sing 7. Won't visit 8. Won't send