Напишите что из предложенного в рамке вы делали или не делали прошедшим вечеров. (1)________TV/DVD yesterday. (2)________ a cake yesterday, (3)_________ my friends yesterday. (4)_________sports yesterday. (5)_________music yest...

Напишите что из предложенного в рамке вы делали или не делали прошедшим вечеров. (1)________TV/DVD yesterday. (2)________ a cake yesterday, (3)_________ my friends yesterday. (4)_________sports yesterday. (5)_________music yesterday, (6)_________computer games yesterday (рамка:Listen to,watch,play,make,invite,play)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I watched tv I made a cake  I invited with  I played sports I listened to  I played