Напишите данные предложения еще раз, начавс подлежащего, данного в скобках, и сделав все необходимые изменения.(my father) 3. We like :o go for a walk in the morning, (the old man) 4. They prefer coffee to tea. (Martin) 5. I sp...

Напишите данные предложения еще раз, начавс подлежащего, данного в скобках, и сделав все необходимые изменения. (my father)  3. We like :o go for a walk in the morning, (the old man)  4. They prefer coffee to tea. (Martin)  5. I spend a lot of money on books, (the teacher)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The old man like  go for a walk in the morning. Martin prefer coffe to tea. The teasher spend a lot of many of books.