Напишите диалог по ситуации: ваш брат Джон сейчас играет на гитаре в школьном кружке. Вы находитесь дома, звонит друг Джона и просит передать Джону сообщение.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hello, this is John? - No, it's his brother (sister). - And where is John? - He's at the school circle, playing the guitar. - And you could not (able) to tell him something? - Of course! - Tell me, John, I call it a walk in the yard, okay? - Good. Be sure to give!