Напишите глаголы в Present Progressive и в Simple Present. Упражнение (go) We................................ We.................................... (Study) Simon........................ Simon.............................. (...
Напишите глаголы в Present Progressive и в Simple Present.
Упражнение
(go) We................................ We....................................
(Study) Simon........................ Simon..............................
(try) Linda......................... Linda..............................
Ответ(ы) на вопрос:
We are going, we go
Simon is studying, Simon studies
Linda is trying, Linda tries