Напишите историю о том ,что вы делаете что бы быть в форме на английском языке с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have to do a lot of things to keep my good body shape. At first, I don't eat sweets and bread. I run every day. I can say, that you have to be strong-willed to be fit. Because you have to refuse to do a lot of things, which you like.