Напишите как читается (по русски, не перевод), только прошу точней. It s very important to be in good health if you are strong and healthy you can do a lot of things and you are happy But sometimes we fall ill when we are ill w...

Напишите как читается (по русски, не перевод), только прошу точней. It s very important to be in good health if you are strong and healthy you can do a lot of things and you are happy But sometimes we fall ill when we are ill we must stay in bed our parents relatives or friends give us first and send for the doctor
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Итс у(в)эри импотэнт ту би ин гуд хелс иф ю а(р) стронг энд хелси ю кэн ду э лот оф фингс энд ю а(р) хэппи. Бат сомтаймс ви фэл ил у(в)ен ви а(р) ил ви маст стэй ин бед ауэ парентс релетивс ор фрэндс гив эс ферст энд спенд фор ве доктэ.