Напишите кароткий деалог в ресторане!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-привет -привет,извини что опоздала -это тебе -о спасибо, прекрасные цветы - что ты будешь пить? -думаю я буду вино -отличный выбор я тоже -позовем официанта? -да,конечно Если тебе кажется что это бред, извини что не смогла помочь
Гость
Alis:-Hi, I am glad to see you. Alin:-So do I.We haven't seen each other for ages! Alis:-So, how are you? Alin:-Oh, it's nothing new.I am looking for a job.. Waiter:-Good afternoon, today I will be your waiter.Are you ready to make an order... Alin:-Ann?!Is that you??? Waiter:-Alin?!?I am so glad to see you again ...