Напишите краткий рассказ на английском ПОЖАЛУЙСТА!!! НЕ ИЗ ИНЕТА И БЕЗ ПЕРЕВОДЧИК

Напишите краткий рассказ на английском ПОЖАЛУЙСТА!!! НЕ ИЗ ИНЕТА И БЕЗ ПЕРЕВОДЧИКА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Every weekend my family and I watch different films. We enjoy sitting of a big sofa and laughing at different jokes from the actors. Sometimes we go to the cinema to watch something new. My mother loves films which based on classic books from Russian authors.She watches such films with great pleasure.