Напишите местоимения 1.Tom 2.Kate 3.a bike 4.a sister 5.a plane 6.planes 7.Tom and I 8.Kate and I 9.Bob and Kate 10.a pig

Гость
1)He 2)She 3)It 4)She 5)iT 6)They 7)We 8)We 9)They 10)It
Гость
1. he 2. she 3. it 4. she 5. it 6. they 7. we 8. we 9. they 10. it