Напишите мне что-нибудь о пчелах НА АНГЛИЙСКОМ.8-10 предложений.Не пишите ,пчелы уме

Напишите мне что-нибудь о пчелах НА АНГЛИЙСКОМ.8-10 предложений.Не пишите ,пчелы умеют летать у них есть крылья,напишите ,что правда будет интересно.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Bees are very useful. 2) they get us honey. 3) not only to us, but also animals. 4) Bees are very hard working, a whole year they gather honey on a handful of palm. 5) bees extract nectar from different plants. 6) and bring to his uly. 7) I am very fond of bees. 8) and love their honey