Напишите небольшой рассказ на английском на тему "Мой любимый вид спорта -бадминт?

Напишите небольшой рассказ на английском на тему "Мой любимый вид спорта -бадминт??н."
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite sport is badminton. I really like it! It's a very excited and active activity. I started doing it some years ago but I am still playing it. In my opinion, it's very important to do sport and to stay active because you will be healthier and it also help to develop your will power.