Лис Микита - головний
образ однойменної літературної казки Івана Яковича Франка. Це дуже
прехитрий звір, який славився у лісі своєю сміливістю і винахідливістю.
Як його не намагалися впіймати люди,він завжди відгадував і минав їх
ловушки. Сміливість і винахідливість зробили лиса дуже гордим і
хвалькуватим. Одного разу він пообіцяв, що вкраде курку на базарі серед
білого дня.
Коли собаки загнали Микиту у діжку з фарбою, він вже й жалкував, що так
необережно вихвалявся, проте коли після перефарбування його не впізнали
звірі,починає брехати.
Цілий рік хитрий лис водив за носа всіх жителів лісу, аж поки не видав
себе, завивши разом з лисицями. Ось тоді і наступила справедлива кара -
Микиту розірвали лісові мешканці.
Якби не гординя і брехня , то жив би лис Микита ще довго- предовго, а
так сам собі заподіяв смерть