Напишите отрицание, общий, специальный, вопрос к подлежащиму, разделительный, воп?

Напишите отрицание, общий, специальный, вопрос к подлежащиму, разделительный, воп??ос с или English families are very fond having picnic. On Sundays our whole family has lunch in a fores or even in our garden.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
English families aren`t very fond having picnic. On Sundays our whole family hasn`t lunch in a forest or even in our garden. ( Отрицание)              Are English families very fond having picnic. Has our whole family lunch in a forest , in our garden on sundays. ( Общий вопрос)                                   Who is     very fond having picnic. Who has lunch in a forest or even in the garden on sundays. ( Специальный вопрос к подлежащему)    Are     English families   very fond having picnic or having lunch in a forest, garden?  ( Разделительный вопрос)