Напишите ответ на это письмо, пожалуйста Напишите ответ на это письмо, пожалуйста

Напишите ответ на это письмо, пожалуйста Напишите ответ на это письмо, пожалуйстаDear friend, I have just found out that i'm short-sighted. The doctors say that it is getting worse. If it really is, l won't be able to read and play my favourite computer games very soon. I feel really upset about it. What do you think l can do about it? Mike
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дорогой друг, я думаю что тебе нужно носить очки. Они помогают нам выровнять зрение и дальновидность. Ты можешь спросить у врача, можно ли тебе носить очки. если он скажет да, попроси родителей тебе их купить. удачи. Твой друг... Dear friend, I think you need to wear glasses. They help us to align sight and foresight. You can ask the doctor, whether you wear glasses. if he says Yes, ask you parents to buy them. good luck. Your friend...