Напишите по образцу .Употребив Present Perfect или Past Indefinite.he/translate He has translated the text. He translated the text an hour ago. they/be she/be he/have we/finish he/clean they/build и ещё 3 скажите плиз завтра а...

Напишите по образцу .Употребив Present Perfect или Past Indefinite.he/translate He has translated the text. He translated the text an hour ago. they/be she/be he/have we/finish he/clean they/build и ещё 3 скажите плиз завтра английский
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
they have been. they were. she has been. she was. he has had. he had. we have finished. we finished. he has cleaned. he cleaned. they have built. they built.