Напишите по русски как это читается , по английски только русскими буквами ПОЖ. My most favorite hobby is reading . My favorite genres of books are adventure and fantasy . My favorite book, Jules Verne's mysterious island . Thi...

Напишите по русски как это читается , по английски только русскими буквами ПОЖ. My most favorite hobby is reading . My favorite genres of books are adventure and fantasy . My favorite book, Jules Verne's mysterious island . This is the story of five Americans stranded on a hot air balloon on a deserted island .However, with some patience and hard work, they achieved much, much created on his island. I think that reading books is essential to develop speech and to learn much interesting
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
май моуст фэйвэрит хобби из ридинг. май фэйвэрит дженрес оф букс ар адвэнчер энд фэнтэзи. май фэйвэрит бук, .... мистэриэс айлэнд. вис из ве стори оф файв америкэнс стрэндид он а хот эир бэлэн он а дисертид айлэнд. хауэвер, уив сам пашиэнс энд хад уорк, вей эчивд мач, мас креатид он вис айлэнд. ай финк вэт ридинг букс из эсэншэл то дэвэлоп спич энд то лэрн мач интрэстинг