Напишите пожалуйста как читается русскими буквами.. We use the Present Simple for routines\habits and fact
Напишите пожалуйста как читается русскими буквами.. We use the Present Simple for routines\habits and facts that don't change. We often email each other. Time expressions:never,often,something,usually,regularly,always.
Ответ(ы) на вопрос:
Уи юз зэ ˈпрезэнт ˈсимпэл фор руˈтинзˈхэбэтс энд фэктс зэт дoунт чейндж. уи ˈофэн иˈмейл ич ˈазэр