Напишите пожалуйста как это читается русскими буквами I wasn`t happy yesterday. I was sad, bored an

Напишите пожалуйста как это читается русскими буквами I wasn`t happy yesterday. I was sad, bored and angry! I wasn`t happy yesterday. I was scared, tired and hungry! But not today, not today! Today I`m very happy!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ай возэнт хэпи естэрдэй  Ай воз сэд , борэд энд энгри Ай возэнт хеппи естэрдэй . Ай воз чэрэд ,тайред энд  хангри! Бат нот тудэй , нот тудей Тудей айм вэри хэпи!