Напишите пожалуйста диалог про каникулы, по английски, не по переводчику, ну, например, какие тебе больше всех нравятся каникулы (ну там зимние, летние), Причины

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi! How are you?What do you like to do in summer? Hi! I like to come to village in which lives my grandparents. And you? No.I usually like come to Moscow and enjoy our capital. Well did you swim in sea?  Yes i did. I and my friend goed to sea every days. Did you like this summer?  No i didn't. This summer was fast. I couldn't enjoy this summer.