Напишите пожалуйста как будет читаться русскими буквами,и Ещё перевести.Спасибо They were the best of times They really,really were: I went to a big museum And l saw the dinosaurs there I damsel all night at a concert I stayed ...

Напишите пожалуйста как будет читаться русскими буквами,и Ещё перевести.Спасибо They were the best of times They really,really were: I went to a big museum And l saw the dinosaurs there I damsel all night at a concert I stayed up very late I went to a famous funfair The rides were really great
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They were the best of times - они были лучшие со всех времен Вэй вёр увэ бест оф таймс They really, really were - они точно, точно были..  Вэй рилли, рилли вёр I went to a big museum - я был в большом музее Ай вэнт то э биг мьюзиум And I saw the dinosaurs there - И я видел динозавров там Энд ай соу увэ динозаурс вэрэ I damsel all night at a concert - я провел всю ночь на концерте Ай дэмсэл олл найт эт э концерт I stayed up very late - Я проснулся очень рано Ай стэйд ап вэри лэйт The rides were really great - Поездки были действительно замечательны Увэ райдс вёр рилли грэйт