Напишите, пожалуйста, на татарском языке короткий рецепт салата и торта

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Irtən sin ber jomyrka һəm maj belən ipi ašarga âratasyң. Өstəl ânynda (artynda) matur utyryrga kirək. Əti kөn saen tөške ašny өjgə kajtyp ašyj.(Əti kөn sane tөške ašny ašarga өjgə kajta) Min tөške ašny өjdə ašamyjm. Kičke ašny bez səgatʹ җidedə ašyjbyz.
Гость
салат с крабовыми палочками: Продукты 240 г крабовых палочек 5 вареных яиц 1 банка консервированной кукурузы 150 г сыра твердого майонез соль Как приготовить салат с крабовыми палочками: Крабовые палочки и сыр нарежьте кубиками, яйца мелко порежьте. Все смешайте, добавьте кукурузу, посолите, заправьте салат из крабовых палочек майонезом. Торт "Нежный"Продуктлары Өчен тест: Йомырка - 4 шт. Куертылган сөт - 2 банклар Он - 2 тулы булмаган стакана Сода - 1 сәг. ложка Өчен пропитки коржей: "Снежок" яки подслащенный кефир (якынча 150-200 г һәр катламы, тик була һәм күбрәк) - 2 төрү (500 г) Өчен бизәнү әйберләре: Тертый шоколад (өстәргә була һәм башка декоративные бизәнү әйберләре өчен торт теләсә тәмен, карагыз альтернативный варианты белән киви фото " комментариях) 1. Взбивая вилкой, смешать барлык ингредиентлар өчен тест. Калдырырга, 15 минут өчен загустения. Испечь 3-5 коржей. 2. Һәр коржей, әлегә остыли, обильно пропитать. 3. Бизәү "Нәфис" торты тертым шоколадом һәм куярга берничә сәгать суыткыч.