Напишите пожалуйста сочинение на английском на тему"Школьные кружки"(Какие хотелось бы,во сколько,и почему хотелось бы)С переводом пожалуйста!Срочно!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite extra-class activity is my dance class. I have been studying there for several years and I really enjoy it! It is very good for my health and it helps me to stay in a good shape. Also it is a good opportunity to make new friends. I would like to dance for all my life!