Напишите пожалуйста загадки про зиму с переводом на казахском языке! желательно 5 загадок

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Болса да өзі - қар мен мұз, Ал кетеді слезы льет. -= Зима =-
Гость
Қолы жоқ,сурет салады. Тісі жоқ,тістеп алады. (Аяз) Перевод:Без рук;но рисует. Без зубов,но кусается. (Мороз) 2.Көктен түсіп көбейеді. Ұқсайды өзі шекерге. Бірақ ешкім жемейді, Жерде жатыр бекерге.Ол не?(Қар) Перевод:С неба падает, На сахар похож Но никто его не ест На земле попусту лежит.Что это?(Снег) 3.Бес балада бір бешпент, Бір киініп бір шешпек.