Напишите пожалуйсто любой глагол во всех временах

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
глагол гулять: в будущем времени- будет гулять в настоящем - гуляет в прошедшем- гулял
Гость
Present simple-go/goes Past simple-went Future simple-will go Present contin-am/is/are going Past contin-was/were going Future contin-will be going Present perf-have/has gone Past perf-had gone Future perf-will have gone Present perf contin-have/has been going Past perf cont-had been going Future perf cont-will have been going