Напишите предложения в прошедшем и будущем времени. 1. You … (be) a student. 2. We … (be) workers. 3.

Напишите предложения в прошедшем и будущем времени. 1. You … (be) a student. 2. We … (be) workers. 3.She … (be) a teacher. 4. I … (be) an engineer. 5. There … (be) a good library at our university. 6. There … (be) many students at the lecture. 7. We … (have) three lectures. 8. The institute … (have) many laboratories.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)were,will be 2)were,will be 3)was, will be 4)was, will be 5)were, will be 6)were, will be 7)had, will have 8)had, will have