Напишите предложения во множественном числе, где воз- можно, и переведите их. Образец: This is my colleague. – Это мой коллега. These are my colleagues. – Это мои коллеги. 1. This woman is our auditor. 2. The commercial bank ha...

Напишите предложения во множественном числе, где воз- можно, и переведите их. Образец: This is my colleague. – Это мой коллега. These are my colleagues. – Это мои коллеги. 1. This woman is our auditor. 2. The commercial bank has a branch overseas. 3. Her workplace was not in an old office. 4. Is there a new business in your town? 5. Where is that information?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 these women are our auditors ( эти женщины являются нашими инспекторами) 2 the comercial banks have many branches overseas (коммерческие банки имеют много филиалов за рубежом) 3 their workplaces were not in the old offices (их рабочие места не находились в старых кабинетах) 4 are there the new businesses in your towns (есть ли новые  предприятия в ваших городах) 5  where are those information (где та информация)