Напишите пж на Английском Вопросительное и обычное предложение Маленький мальчик купил мороженное. Папа приготовил вкусный суп. Ты съел фруковый салат вчера. Мама пила яблочный сок.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A small boy bought an ice cream. When did the small boy buy his ice cream? 2) Dad cooked up a delicious soup. How did dad cook this delicious soup? 3) You ate fruit salad yesterday. Did you eat the fruit salad yesterday? 4) Mom was drinking an apple juice. Was mom drinking that apple juice?
Гость
The little boy bought ice cream. Dad made a delicious soup. You ate a fruit salad yesterday. Mom drank apple juice.