Напишите следующие предложения в отрицательной форме. 1. I like to read detective stories. 2. We have supper together. 3. Tom lives far from our college.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I don't like to read detective stories. We don't have supper together. Tom doesn't live far from our college.
Гость
I don't like to read detective stories. We don't have supper together. Tom doesn't live far from our college.