Напишите следующие существительные во множественном числе. Deer, sheep, book, cherry, fish, student, key, bus, woman,lesson,library, lady, wife, info, rmation, dress.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
deers,sheeps,books,cherrys,fishs,students,keys,buses,womans,lessons,librarys,ladys,wifes,rmations,dresses
Гость
Deers, sheeps, books, cherries, fishes, students, busses, women, lessons, libraries, ladies, wives, informations, dresses.