Напишите сочинение на тему "моя школьная еда" 5 класс на английском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I lile my school food. It is very yummy. At school we are given hot meals. We provide meat patties, cereals and drinks. Exemple, is buckwheat, oatmeal, rice, tea and juce. Also, we are given sweets. It bun, wafers, pizza. Also sometimes give salads. I like this food.  Ну-с, думаю для пятого класса будет более-менее.