Напишите три формы данных глаголов Write Win Sell Try Read Play

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Base form                     Past Simple                        Past Participle write                              wrote                                 written win                                won                                   won sell                                sold                                  sold read                                read                                read Try и Play я не могу сказать, не нашла.
Гость
write wrote written win won won sell sold sold try tried tried read read read play played played