Напишите три предложения во временах: фьючи симпл, презент континиус и паст симпл. Со словами: Играть на компьютере и Слушать музыку.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I play computer games every day. I am playing computer games now. I played computer games yesterday. He listens to music in the evening. He is listening to music now. He listened to music two hours ago.