Напишите в прошедшем времени celebrate, collect, travel, go, answer, cook, make, copy, draw. join, act, wear, drink, discuss, type.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
selebrated, collected, traveled, went, answered, cooked, made, copied, drew.  joined, acted, wore, drank, discussed, typed
Гость
 celebrated  collected, Travelled Went Answered cooked Made copied Drew Joined  acted wore drank discussed  typed